دلنوشته های من

به بچه ها اعتماد به نفس بدهید

بعضی از مردم فکرد میکنند که با داد زدن سر بچه ها باعث میشوند که بچه ها متوجه اشتباهاتشان بشوند و بار بعد ان اشتباه را تکرار نکنند اما این باور کاملا غلطی  است و باعث تخریب فرزند و گرفتن اعتماد به نفس اوست.

با این کار حس میکند که موجود بی ارزشی است و تا سن بلوغ و بعد از ان در این حالت خواهد ماند و همیشه این احساس را خواهد داشت که مورد تحقیر واقع شده و به درد هیچ کاری نمیخورد.

داد زدن سر بچه ها و به کار بردن حرفهای رکیک چنان باعث تخریب روحیه و احساس بچه ها میشود که اعتماد به نفسشان را از دست می دهند طوری که در اینده تبدیل به ادمهای سر خورده و منزوی و دور از اجتماع و حتی در بعضی حالات مشاهده شده که بچه ای بخاطر عدم اعتماد به نفس مورد ازار و اذیت و حتی تجاوز قرار گرفته و توان هیچ نوع دفاع و عکس العملی از خود ندارد.

بسیاری از کسانی که امروزه در زندان ها به سر میبرند در کودکی مورد ازار و اذیت والدین و اجتماع واقع شده بودند که باعث شده در بزرگی تبدیل به انسانهای انتقامجو,پرخاشگر,عصبی,سارق و حتی قاتل شوند

استادی میگفت اگر می خواهید اینده فرزندانتان را تضمین کنید همه چیز را از انها بگیرید اما فقط و فقط به انها اعتماد نفس بدهید خواهید دید که کوه ها را جا به جا خواهند کرد

با بچه ها مهربان باشیم و بدانبم که زندگی بسیاری از ادمها بدون بچه تبدیل به جهنم و حتی به طلاق کشیده شده است.

 

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن