دلنوشته های من

ایا امسال مراسم محرم برگذار می شود؟

تو شهرک کوچیک ما یک میدان فوتبال خاکی وجود داره که معمولا بعد از ظهرها همه اونجا جمع میشیم.چند نفر پیرمرد دوست  داشتنی هم یه گوشه میشینن و با هم درباره اخبار و اتفاقات روزگار حرف میزنن و از وضعیت معیشت میگن و سختی روزگار و البته از داستانها و اتفاقات زمان قدیم هم میگن که جالب و شنیدنینه.

امروز بحث سر این بود که ایا امسال مراسم محرم برگذار میشه یا نه.یکی میگه اره تو تلویزیون رئیس جمهور گفت برگذار میشه.یکی دیگه میگفت اره ولی باید همه ماسک بزنن و فاصله داشته باشن.یکی دیگه میگفت نه ما امسال مراسم نمیگیریم وضعیت خطرناکه.

خلاصه نوبت به یکی از دوستان رسید گفت من امسال مراسم نمیگیرم جا نداریم.همه اعتراض کردند و گفتن نمیشه زمان اقات خدا بیامرز این مراسم هر سال برگذار میشد و شما نباید قطعش کنید به خدا خوب نیست و چوبشو میخورید و فلان و از این حرفها.

گفتم ببینید اولا اقاشون گفته تا زمانی که زنده ام مراسم میگیرم و نگفت یا وصیت نکرد که بعد از فوتش هم بچه هاش براش مراسم بگیرن.دوم اینکه برادرشون تو خونه کار بنایی داره و معلوم نیست تا محرم کارش تموم بشه یا نه اگه هم بخاطر شرایط خاصی نتونه مراسم بگیره هیچ مشکلی براش پیش نمیاد خدا میبینه و میشنوه

به نظر شما مراسم محرم امسال با وضعیت بد کرونا مثل هر سال پرشور برگذار میشود؟

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن